Nowe owoce w języku angielskim!

Czy wiesz, że oprócz typowych owoców w języku angielskim – „bananas”, „kiwis” itp. – są również owoce egzotyczne: „napples”, „wapples”, „yapples” i „rapples”?

Założę się, że o nich nie słyszałeś!

Bo większość z nas nie była nigdy uczona o tym, jak codzienne zjawiska w wymowie angielskiej zmieniają słowa w inne słowa! A potem dziwisz się, że nie rozumiesz native speakerów – i oni nie rozumieją Ciebie…

Z bananami nie dzieje się nic dziwnego. Kiedy je liczysz: one banana, two bananas, three bananas, four bananas – to ten banan brzmi tak samo: /bəˈnɑːnə/. To samo z kiwi.

Ale jak liczysz jabłka, to już zaczynają się schody. Bo jedno jabłko – one apple – nie brzmi jak te dwa słowa osobno, tylko z jabłka robi się „napple”. Two apples – jabłka to wapples. Three apples – yapples. Four apples – rapples.

Tak, mnie też opadła szczęka, jak się o tym dowiedziałam na pierwszym roku anglistyki! Okazało się, że przez całe życie źle wymawiałam to podstawowe słowo angielskie! I to dlatego nie rozumiano mnie w Anglii i USA – a ja nie rozumiałam, co Anglicy i Amerykanie do mnie mówili.

No bo co to za nowe owoce: napples, wapples, yapples i rapples? Normalnie kosmos!

Wiem, że ta podstawowa wiedza zwykle jest pomijana w kursach językowych. Dlatego właśnie stworzyłam kurs „7 sekretów wymowy angielskiej”, aby dać Ci szansę na zrozumienie filmów, native speakerów, i na bycie rozumianym. Ruszamy już 6 maja, możesz się jeszcze zapisać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *