E-book

English words
in a funny story

Kurs słówek angielskich
dla średniozaawansowanych

E-book w formacie pdf zawiera 10 lekcji słówek angielskich. Każda lekcja to odcinek zabawnego opowiadania oraz 7 (lub więcej) słówek związanych z codziennymi czynnościami porannymi. Dodatkowe ćwiczenia pomogą w zapamiętaniu materiału.

Cechy e-booka

Atrakcyjny

Ebook przygotowany jest w formacie graficznym pdf. Kolorowe zdjęcia i ciekawy układ graficzny sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.

Zabawny

Każda lekcja to odcinek zabawnego opowiadania o losach wyjątkowo pechowej bohaterki.


Praktyczny

Wybrałam dla Ciebie te słówka, które są najpotrzebniejsze w codziennym życiu. W tym ebooku nauczysz się słówek związanych z typowymi czynnościami porannymi.

Ambitny

Słówka są na poziomie wyższym średniozaawansowanym (B2). Będą nową wiedzą dla słuchaczy średniozaawansowanych (B1) i praktycznym odświeżeniem, jeśli Twój angielski jest na wyższym poziomie.

Zwięzły

Każda lekcja to krótkie opowiadanie i zwięzłe definicje kluczowych słówek. Wszystko po to, aby na naukę wystarczyło zaledwie kilka minut podczas swojego zabieganego dnia.

Profesjonalny

Stworzony przed doświadczoną lektorkę, doktor filologii angielskiej. Lekcje wprowadzają nowe słówka w kontekście, a ich ilość jest optymalna, co zapewnia skuteczną naukę.

Interaktywny

Ebook ma podlinkowany spis treści, który przeniesie Cię automatycznie do wybranego rozdziału. Możesz go również wydrukować i używać w wersji papierowej.

Dla kogo ten e-book

Tematyka: słówka związane z codziennymi czynnościami porannymi

Poziom: wyższy średniozaawansowany (B2)

Dla kogo: dla uczniów na poziomie średniozaawansowanym (B1), którym zależy na powtórzeniu i rozszerzeniu słownictwa.

Format: pdf + dostęp do powtórek w appce mobilnej

Rozdziały

Dowiesz się, jak po angielsku nazywa się poduszka, kołdra, prześcieradło i szafka nocna (przydatne w zagranicznych hotelach!). Będziesz umiał wyjaśnić szefowi, że zaspałeś, a kumplowi – że urządziłeś sobie rozkoszne dłuższe leżonko. I dowiesz się, dlaczego budzik rano wybucha ;).
Czy umiesz zrobić kawę po angielsku? Młynek, ekspres, świeżo zmielone ziarna… Czy umiesz poprosić w kawiarni o swój ulubiony dodatek do kawy? Mleko pełnotłuste czy odtłuszczone? Zaskoczę Cię: w Wielkiej Brytanii mają jeszcze jedną opcję, której nie mamy w Polsce!

Dogadasz się z hydraulikiem za granicą? Po tej lekcji będziesz potrafił wyjaśnić, że kran przecieka, a woda z wanny zalała całą łazienkę. Dowiesz się tak, jak nazywa się waga łazienkowa – i wcale nie jest to ‘weight’!

Nauczysz się, jak wyjaśnić ekspedientce w sklepie, czy wolisz bluzki w serek czy w łódkę. A może golf? Spódnica ołówkowa, rozkloszowana czy z falbankami? Koniec z nietrafionymi zakupami w amerykańskich sklepach online!
Nauczysz się, jak wyjaśnić ekspedientce w sklepie, czy wolisz bluzki w serek czy w łódkę. A może golf? Spódnica ołówkowa, rozkloszowana czy z falbankami? Koniec z nietrafionymi zakupami w amerykańskich sklepach online!
Dogadasz się z mechanikiem za granicą, że w wynajętym aucie padł Ci akumulator, nie działa stacyjka, reflektory, pedał gazu, sprzęgło…. A tak w ogóle to chyba skasowałeś to auto… (Nie, nie mówimy ‘I deleted the car!’) ;).
Dogadasz się z mechanikiem za granicą, że w wynajętym aucie padł Ci akumulator, nie działa stacyjka, reflektory, pedał gazu, sprzęgło…. A tak w ogóle to chyba skasowałeś to auto… (Nie, nie mówimy ‘I deleted the car!’) ;).
Wyjaśnisz swojemu szefowi w międzynarodowej korporacji, że biuro bez ścianek działowych zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Będziesz też potrafił zażądać obrotowego krzesła, szafki na dokumenty, zszywacza, dziurkacza, temperówki, a nawet kwiatka w doniczce! (PS: nie jest to ‘flower’!). Dowiesz się także, że ‘colleague’ to wcale nie ‘kolega’.
Zrozumiesz kelnera w nowojorskiej kafejce, który zapyta, czy chcesz jajka na twardo, czy na miękko. Ba! Powiesz mu nawet, że wolisz sadzone. No, w ostateczności jajecznicę. Będziesz umiał poprosić o swój ulubiony rodzaj chleba i muffinki z ulubionymi dodatkami.
Przystojny Anglik, piękna Amerykanka… Jaki im powiedzieć, że Ci wpadli w oko? Że to miłość od pierwszego wejrzenia? Że jesteście dla siebie wprost stworzeni? Ten rozdział może odmienić Twoje życie!

Opinie

In general I find it really nice and useful. The stories are interesting and not obvious 😊 vocabulary is challenging
Kamila
Kurczę żeby wszyscy nauczyciele angielskiego i ogólnie nauczyciele podchodzili z taka pasja do nauczania i zaangażowaniem jak Ty, to świat szkolnictwa byłby piękny. Tak trzymaj!
Wojtek
What I liked the most is that you used the idea of a soap opera when one episode attracts your attention and brings you easily to another one. In a short paragraph you catch my interest and teach me unknown phrases parallely without any special effort
Magda